Орігамі з паперу крок за кроком своїми руками: 130 фото ідей, як скласти. Найлегші схеми для початківців + інструкція
Орігамі – це стародавній вид мистецтва, який відомий у всьому світі. Воно передбачає складання різних фігурок із квадратних аркушів паперу, без використання додаткових матеріалів.
Це мистецтво має японське коріння, саме в країні Вранішнього сонця вперше почали займатися складанням аркушів паперу, створюючи з них справжні шедеври.
Ця чудова майстерність буде корисною як для дітей, так і для дорослих, реалізуючи творчий потенціал і допомагаючи чудово провести дозвілля.
Користування орігамі
Той, хто хоч раз пізнав фантастичний світ орігамі, більше не захоче покинути його. На фото орігамі з паперу можна побачити дивовижні шедеври, які можна створити власноруч.
Оригамі розвиває не лише уяву, а й змушує логічно мислити, бути уважним та зосередженим. Це заняття відмінно підійде для неусидливих дітей, воно допоможе спрямувати енергію у правильне русло.
У стародавній Японії орігамі займалися лише освічені люди, володіння цим мистецтвом вважалося ознакою розуму.За допомогою орігамі діти вчаться розпізнавати геометричні фігури швидше, ніж за будь-якого іншого заняття.
Перш ніж почати займатися орігамі, необхідно підготувати всі необхідні матеріали. Насамперед, це хороший щільний папір, від якості якого залежить якість самих фігурок.
Для всіх новачків рекомендується використовувати схеми, за якими потрібно загинати папір, не допускаючи помилок. У деяких випадках використовуються ножиці та клей, але це вже трохи інший вид орігамі.
Види
Перш ніж почати складати орігамі, необхідно ознайомитися з видами цього мистецтва. Їх не так багато, і кожен із них має свої особливості.
- Класичне орігамі – традиційне складання квадратів із паперу.
- Модулі – створення фігурок та їх з’єднання шляхом вкладання.
- Киригамі – те саме, що й орігамі, тільки з використанням ножиць та клею.
- Мокре орігамі — виготовляється з мокрого паперу.
Мистецтво орігамі з паперу для початківців позитивно впливає на моторику та допомагає вчитися підключати фантазію.
Прості схеми орігамі
Для початківців існують неймовірно прості схеми, якими може скористатися не тільки дитина, а й доросла людина.
- Зайчик з паперу – квадратний лист потрібно скласти таким чином, щоб він став трикутною формою.Середина трикутника намічається олівцем, Лист трохи розгортається, із кінчиків-трикутників потрібно загнути вушка. Верхні та нижні кути квадрата потрібно загнути таким чином, щоб вийшла мордочка зайця, вона нагадує перевернутий ромб. Готовий виріб розфарбовується фломастером – малюються очі, ніс та рот.
- Квітка з паперу – квадратний аркуш паперу потрібно скласти по горизонталі, верхні кути повертаються, має вийти рівнобедрений трикутник. Куточки верхнього шару паперу відвертаються вгору, з іншого боку потрібно зробити те саме. Усі бічні куточки підвертаються до центру, їх формуються пелюстки. Це найпростіші квіти орігамі з паперу, з якими зможе впоратися будь-який новачок.
Щоб зробити кита, потрібно взяти синій квадратний лист і розмітити на ньому діагональ. Нижня частина листа підвертається до наміченої діагоналі. Лист перевертається, верхня та нижня частини листа відгинаються до центру. Зверху загинається ще один кут – це спина кита, потім лист перевертається і формується його хвіст також із кінчика паперу.
Ідеї для орігамі
Вивчаючи майстерність орігамі, важливо знати, які фігурки можна виготовляти з паперу. Найкласичнішим варіантом є журавлик, який вважається символом щастя та успіху.
У Японії існує повір’я, що якщо виготовити тисячу журавликів, виповниться будь-яке заповітне бажання.
Робити журавлика потрібно за схемою, це не найпростіший вид орігамі, але дуже цікавий і корисний. Крім журавліка, можна виготовити безліч інших не менш цікавих фігурок.
- Різні звірі та птахи – сови, лисиці, зайці, краби тощо;
- Квіти та рослини;
- Геометричні фігури;
- Незвичайні фігурки у вигляді чашки, серця, зірки та багато іншого;
Той чи інший вид орігамі виготовляється за певною схемою. Існують легкі паперові орігамі, а також варіанти складніші для більш досвідчених майстрів.
Журавлик із паперу
Створити журавля з паперу новачкові може бути дуже складно, але варто спробувати. У процесі роботи слід користуватися докладними схемами, які допоможуть робити правильні загини.
- Квадрат із паперу потрібно скласти по діагоналі двічі. Має вийти маленький трикутник, який потрібно покласти книжкою вниз.
- Верхній шар потрібно розгорнути таким чином, щоб вийшов квадрат.
- Отримана трапеція перевертається на інший бік, другий трикутник складається у квадрат.
- Бічні кути відгинаються, вийде довгий ромб витягнутої форми.
- Бічні кути потрібно загорнути до середини, формується шия, хвіст, голова та крила журавля.
Щоб зрозуміти, як зробити орігамі з паперу, потрібно користуватися схемами, які подробиці покажуть кожен крок.
Корисні поради
Насамперед слід підготувати папір.
- Найідеальніший і простий варіант – білий офісний папір, він у міру щільний і доступний.
- Багато новачків також починають із звичайного газетного паперу, крафтового паперу і навіть фольги.
- Папір повинен добре складатися і тримати форму, інакше працювати з нею буде складно.
Існує спеціальний папір для орігамі, який має виворітний та лицьовий бік, він призначений для майстрів і відмінно підходить для виготовлення складніших модульних фігур.
Вся технологія орігамі заснована на перегинах-згинах, складках та розворотах. Мокре орігамі передбачає складання паперу в мокрому вигляді.
Паперові вироби орігамі можуть бути будь-якої форми та складності, починати потрібно з найпростіших моделей, поступово переходячи до складних схем.
Дослідні майстри орігамі самі створюють власні схеми, але цей рівень майстерності приходить із великим досвідом.
Фото гарного орігамі з паперу