Як намалювати павича: покроково вчимося малювати павича з розкритим хвостом, інструкція з описом та картинками для дітей

Малюнок олівцем

Ця проста техніка малювання підходить як для початківців, так і для спільного малювання з дітьми. Вони будуть у захваті від отриманого результату.

Для роботи підготуйте:

  • Простий олівець,
  • Циркуль,
  • Папір для акварелі,
  • Ластик,
  • Ручку чорного кольору або тонкий маркер,
  • Кольорові олівці або крейди для розфарбовування.








Підготовивши всі необхідні матеріали, почнемо поетапно малювати олівцем.

  1. За допомогою циркулю малюємо два кола. Перший маленький, другий – трохи більше довкола першого кола. За відсутності циркуля можна скористатися круглими кришками різного діаметра або іншими предметами відповідного розміру.
  2. Потім через центр кіл провести вертикаль, розділивши їх на дві рівні частини. У місцях перетину вертикалі з внутрішнім колом потрібно намалювати ще два кола.
  3. Верхнє коло малюйте невеликий – це буде голова птаха, а нижнє коло потрібно намалювати трохи більшого діаметру – це буде тулуб. При цьому ці кола не повинні перетинатися із великим зовнішнім колом.
  4. Деталізація тулуба. Проводимо плавні лінії від голови до тулуба, з’єднавши їх. Далі потрібно обвести нижнє коло двома дуговими лініями, зробивши внизу злегка загострену частину – це буде грудна клітка павича.
  5. На грудці додаємо кілька смуг. З боків грудки малюємо крила. Їхнє розташування може бути різним.Під тулубом малюємо лапки та пальчики. На цьому етапі важливо стежити за пропорціями.
  6. Третій етап – деталізація голови. Дзьоб можна зобразити у вигляді двох дужок або у вигляді перевернутої краплі. Над дзьобом акуратно промалювати два очі. Можна відразу додати зіниці та відблиски на них. На голові намалюйте 3-4 пера.
  7. Малуємо пишний хвіст. Починати краще з частини, що знаходиться ближче до тулуба. Малюємо від тулуба до зовнішніх країв малого кола злегка загостреним зверху пір’я. Поміж ними потрібно залишити невелику відстань.
  8. Аналогічно малюємо другий ряд пір’я, роблячи його більшим. Зовнішній край пір’я має доходити до контуру великого кола. Малюємо овальний візерунок на пір’ї.
  9. Малювання контуру. Перш, ніж наводити контур, потрібно стерти гумкою всі зайві лінії. Чорною ручкою або тонким маркером обережно обведіть контур павича. Залишіть малюнок на деякий час для висихання контуру.
  10. Розфарбовування. При розмальовуванні павича не забувайте дотримуватись потрібної колірної гами. Для тіла і голови використовуйте синій або блакитний колір, розфарбуйте хвіст бірюзовим.
  11. Пам’ятайте, що колір хвоста і тулуб не повинні відрізнятися. Найкраще зафарбовувати хвіст схожим світлішим відтінком. Візерунок на хвості робіть яскравим, жовтий і рожевий кольори відмінно підійдуть. Для лапок та дзьоба використовуйте оранжевий та жовтий кольори. Щоб додати малюнок реалістичності, додайте відблиски білим олівцем.










Освоївши цю техніку, навіть молодший школяр знатиме, як намалювати павич олівцем.