Як намалювати небо покроково олівцем та гуашшю: докладний майстер-клас від художника з порадами, шаблонами, картинками

Огляд красивих малюнків

Такі правила повітряної перспективи враховуються під час написання неба. Ще важливе правило: ближче до горизонтальної лінії небо є світлішим, над головою воно темнішим.

  • Часто після порівняння малюнка з фотографією, дивуєшся, що світлі тони на картині темніші, ніж хотілося б отримати. Наприклад, жовтий може виявитися на небесному зводі не таким уже й світлим. На пізнання кольору впливає оточення. Він може здаватися теплим на палітрі та на полотні стати холодним.Тоді зловити потрібний відтінок вийде, якщо розвести невелику кількість фарби і протестувати результат на полотні. Тільки тоді буде отримано відтінок.

Рада: Щоб отримати світлий відтінок, краще в білу палітру додавати потрібний колір. А не навпаки. Іншими словами, білий затемнюється.

  • На початку свого творчого шляху хмару краще представляти як предмет, що завмер в одній точці, як геометричну фігуру. Це полегшує можливість виділити ділянки світлі та темні. Чернетка-малюнок хмари полегшує аналіз картини загалом: з якого боку пробиваються промені сонця, де утворюється тінь, яка частина хмари на півтіні. Згладжені кути надають хмарі більшої природної форми. Погляд із боку на всю картину допомагає зафіксувати всі фарби небосхилу.

Тільки удосконалюючи навички можна навчитися писати пристойні краєвиди.