Як намалювати натюрморт поетапно: легкий майстер-клас малювання фарбами та олівцем для початківців

Олівці малюнки

Як намалювати натюрморт олівцем, вугіллям чи крейдою. Тут на останньому етапі роботи важлива розтушовка. У натюрмортах найчастіше підкреслюються форми окремих елементів, на відміну від інших стилів у живописі, де, наприклад, використовується трасування.

Щоб правильно виконати штрихування, слід визначити, як світло потрапляє на зображувані об’єкти.

Майстер-клас для початківців допоможе зрозуміти, як розподіляються тіні від фруктів.

  • Фрукти з гладкою поверхнею (виноград, яблука, сливи) відображатимуть світло.
  • Фрукти або інші текстуровані предмети (ананас, плетений кошик, апельсин) їх з’їдять.

За допомогою штрихування можна відзначити найбільш затінені місця, текстури, а також темні кольори. Ластик або біла крейда використовують, щоб відзначити відблиски світла та найяскравіші елементи композиції.

Створення малюнка поетапно олівцем:

  1. Приготувати олівець 2B, товстий аркуш паперу формату А3.
  2. Створити цікаву композицію. Чіткий підхід до створення каркасних ескізів допоможе скласти її із групи об’єктів.
  3. Намітити лінію горизонту та вибрати центр композиції. Краще розпочати з позначення площини столу горизонтальною лінією.
  4. Накидати контури, не натискаючи на олівець і дотримуючись перспективи. Можна скористатися допоміжними лініями, які потім видаляються гумкою.
  5. Стерти допоміжні лінії, якщо форма, пропорції та композиція натюрморту влаштовують автора. Тепер можна опрацювати деталі кожного елемента.
  6. Додати деталі, намалювавши тіні та відображення. Чим ретельніше це робиться, тим легше перейти до наступного етапу.









Тонування будується у два етапи:

  • На кожен предмет трохи наносять базові тони, щоб надати йому тривимірної форми.
  • Заштрихувати проміжки між ними та навколо них.

Важливо! Малювання світла та тіні між об’єктами має бути таким самим, як малювання самих об’єктів. Тіні під предметами та навколо них допоможуть визначити форму та тіні на їх поверхнях.

Деякі новачки вважають: як просто намалювати яблуко! Інші навпаки, бояться взяти в руки пензель та олівець. Звідси багато помилок: спочатку малюють фон, залишаючи на зображенні пробіли, де розташовуються об’єкти, потім почергово розфарбовують всі предмети.

І навпаки, спочатку фарбуються об’єкти, а потім фон. Так робити не рекомендується, тому що готове зображення виглядатиме так, ніби вирізані з журналів предмети приклеєні до аркуша. Вдалої композиції не вдасться.

кожну картину потрібно розфарбовувати поступово, але повністю. Досвідчені художники по черзі повертаються до тієї чи іншої теми, роблячи по кілька штрихів, доки шедевр не буде готовий.