Як намалювати камені олівцем: поетапний майстер-клас для початківців. Огляд найкращих ідей, схем, ескізів

Як намалювати камені крок за кроком: схема створення ескізу від художників. Вчимося малювати каміння своїми руками

Об’єкти неживої природи часто стають основою для малюнка. Зазвичай використовуються різні скелі, скам’янілості, пагорби, гори та каміння. Не кожен знає, як правильно намалювати та завдати тіні, тому варто розібратися у цьому докладно.

У результаті ми разом зрозуміємо, як намалювати камені олівцем для використання як акцент, фон, декорацію для якісної картини. Без цього елемента неможливо передати сутність зображення та забезпечити реалістичність сюжету.

З чого почати

Якщо проводиться майстер-клас для художників-початківців особливо у разі молодшої вікової групи учнів потрібно пояснити, як правильно передати форму різних каменів.



Хоча в більшості випадків не потрібно виділяти породу, достатньо позначити фон на основі неживих елементів. Але якщо зображається морський берег неможливо обійтися без виділення гальки або скель, залежить від вибраного ландшафту.

Тому варто розібратися, як вигідніше уявити споглядачеві картини: валун, дольмен, скелю, насип каміння покритого мохом, гальку, граніт, сланець, пісковик, вапняк та різні утворення внаслідок виверження вулкана.







Ми спиратимемося на створення покрокової інструкції для дітей. Після вступного пояснення характеристик та видів каміння можна запропонувати варіанти їх використання.

Яке каміння намалювати з дитиною

Вигідніше використовувати просту техніку малювання на основі цікавого сюжету та тематичної основи. Наприклад, це, можливо, щось з історії, відомого мультфільму або казки.

Розглянемо кілька варіантів:

  • Варто намалювати спрощений варіант Оленки на камені. Цей якісний сюжет створив художник Віктор Васнєцов;
  • Відмінний варіант із зображенням каменю біля трьох доріг із казок про богатирів. Його зустрів Ілля Муромець на ньому написані передбачення, що стосуються майбутнього у разі вибору одного з напрямків для продовження подорожі. «На ліво підеш…» І так далі;
  • Дитині сподобається малювати камінь із вставленим у нього легендарним мечем Екскалібур, належав королю Артуру за переказом він легко вийняв його, оскільки був справжнім королем. Зброю з унікальними якостями в камінь встромив найбільший чаклун Мерлін. В даному випадку цікава картина та історія сюжету;
  • Найменшим буде цікаво та пізнавально малювати таємничу штучну кам’яну будову Стоунхендж.Особливо якщо дорослий зможе розкрити його традиційну історію, хоча вивчення ще не завершено і регулярно з’являються нові версії;
  • Відмінна тема для малювання – це монолітні статуї острова Великодня загубленого в тихому океані. Виявлено, що близько 900 об’єктів найбільший важить приблизно 82 тонни. Дитині буде цікаво дізнатися про дані штучні освіти. Тому він із задоволенням намалює кам’яну голову.

Цього достатньо для кількох пізнавальних уроків для розвитку кругозору та художніх навичок найменших художників.

Створення ескізу

Багато людей недооцінюють процес створення ескізу. Але для якісного малювання каменю поетапно саме він відіграє ключову роль. Завдяки ньому можна створити реалістичний малюнок.

  • Ескіз створюється на якійсь основі. Найкращий варіант – це виїзд із маленькими учнями на природу.
  • Вони зможуть малювати з реальної натури, покращать здоров’я та отримають багато позитивних емоцій.
  • Для початку робиться кілька начерків. Поступово формується реалістичний камінь.






Рада: Варто вивчити прийоми роботи відомих художників. Дитині буде цікаво дізнатися, як визнані художники створюють тіні або грають зі світлом.



















Як створити форму та обсяг

Щоб зрозуміти, як гарно намалювати камінь, необхідно усвідомити глибину його форми.

  • Для вираження багатогранності доведеться працювати зі світлом та тінями.
  • Важливо пояснити, що верхня частина найбільш освітлена, оскільки на неї падає більше сонячних променів.
  • Це, здається, дуже простим завданням.
  • Але, якщо вивчити роботу майстрів, видно, що зображення дуже складне.
  • Автор працював над ним багато днів. Але дітям для початку варто пояснити, як просто намалювати або позначити наявність каміння.










Намалюємо великий валун

Щоб зрозуміти, як створити зображення поетапно олівцем, необхідно уважно прочитати інструкцію та подумки представити результат. Але вигідно спиратися на приклад.

  • Для малювання спираємось на олівець 2B, знадобиться для виділення затемнених місць.
  • Світлі елементи картини створюються завдяки олівцю F.

Етапи роботи:

  1. Створюється ескіз на основі дрібної розмітки. Концентрується увага на зображенні виїмок, тіней та заглиблень. Саме ці частини малюються у темному кольорі.
  2. Після створення опорних моментів спираємось на цанговий олівець зі скошеною версією зрізу.
  3. По всій поверхні наносяться тіньові штрихи, використовуються гладкі та рівномірні штрихи. Для світлих елементів експлуатується олівець 4H, темних 2H.
  4. У процесі роботи використовується техніка освітлення площин та кутів;
  5. Переходимо до найскладнішого – створення текстури поверхні валуна.Опираємося на незначні рисочки для підкреслення заглиблень та шорсткості.
  6. Використовується м’який олівець для поверхонь нанесених твердою версією інструменту. Ця стратегія допоможе виділити нерівну поверхню.
  7. Завдяки позначенню косого краю простіше зобразити широкі та плоскі штрихи.
  8. У процесі нанесення шарів іноді використовується клячка Blu-Tack, дозволяє виділити тонкі елементи на основі збільшеної глибини деталізації.
  9. Завдяки електричній тертці створюються просвіти та ділянки з присутністю світлової гри. Важливо чітко виділити усі темні місця.
  10. Підкреслюються особливості каменю, оскільки всі вони мають унікальну форму.
  11. Фактично малюнок готовий. Його можна використовувати як фон або як є.

Тепер ми усвідомили, як намалювати каміння легко для різних цілей. Головне зрозуміти загальний метод малювання.

Потім художник-початківець зможе спиратися на отримані знання в процесі створення складних композицій з присутністю великої кількості елементів.

Фото малюнків каменю