Килимки своїми руками: покроковий майстер-клас зі схемами плетіння зі старих речей, фото, оригінальні ідеї для домашнього затишку

Килимок з помпонів

  1. Взяти будь-які товсті нитки та втулку від туалетного паперу. Зробити на ній приблизно 100 витків із нитки.
  2. Все залежить від товщини ваших ниток і того, якої щільності помпони ви хочете. Обрізати кінець нитки. Відрізати від неї шматок довжиною 15 см.
  3. Зняти кільце з нитки з втулки і скласти вдвічі. Перев’язати його відрізаним шматком нитки посередині у вигляді вісімки, добре затягнувши вузол.
  4. Перерізати кожну з петель вісімки посередині. Розправити помпон і підрівняти ножицями краю.
  5. Нитки, якими перев’язували помпон, залишити довгими.


Заміряти діаметр помпону, що вийшов, і розрахувати загальну кількість помпонів, яке знадобиться для виготовлення килимка. Вони можуть бути одного або різних кольорів.

Взяти пластикову сітку, яку можна купити у будівельному магазині, та вирізати з неї форму майбутнього килимка. Вона може бути будь-якою.

Використовуючи в’язальний гачок, протягти довгі нитки кожного помпона на зворотний бік і прив’язати всі помпони до сітки через однакові проміжки. Підрізати кінці ниток.

Вирізати з тканини шматок формою килимка плюс підгин. Прикласти його з боку сітки, підвернути краї тканини навколо сітки та пришити їх до помпон. Такий килимок добре підійде до спальні або дитячої.

Тепер ви знаєте, з чого можна зробити килимок практично безкоштовно. А фото килимків ручної роботи прославлять вас серед знайомих, як велику рукодільницю і дбайливу господиню.