Килимки своїми руками: покроковий майстер-клас зі схемами плетіння зі старих речей, фото, оригінальні ідеї для домашнього затишку

Плетений килимок з футболок

З футболок можна зробити плетені та в’язані килимки. Для плетеного треба розрізати старі футболки по швах і нарізати їх уздовж смужки шириною 5 см. Розтягнути всі смужки в довжину, щоб вони скрутилися в трубочки.

  1. Вирізати зі шматка гофрованого картону або старої коробки прямокутник, довжина якого дорівнює, а ширина на 2 см більша за розміри майбутнього килимка.
  2. Вздовж довгих сторін прямокутника накреслити по лінії, відступивши по 1 см від краю.
  3. Перпендикулярно до цих ліній від них до найближчого краю накреслити паралельні лінії через кожен один сантиметр. Зробити надрізи цими лініями до довгих ліній.
  4. Взяти товсту бавовняну нитку, зав’язати вузол на кінці і прокласти з неї паралельні лінії з лицьового боку картону, пропускаючи її між зубчиками по краях.
  5. Взяти підготовлені трикотажні смужки та почати пропускати їх між нитками та картоном, простягаючи то зверху, то знизу нитки, і розпочавши від одного з країв із зубцями.
  6. Кожну наступну смугу треба прокладати у зворотному порядку до попередньої: якщо у минулому ряду вона пройшла над нитками, то зараз її треба пропустити під ними, і навпаки.
  7. Кольори смужок краще чергувати. Кожен ряд слід вирівнювати. Закінчивши плетіння, підрізати краї кольорових смуг.
  8. Просунути ту ж нитку в товсту голку і зав’язати інший кінець на нитці основи на одному з кутів килимка.
  9. Продаючи голку з ниткою з протилежного боку нитки основи щодо трикотажної смуги (якщо кольорова смужка йшла зверху нитки основи – то тепер голку треба просмикнути поверх неї та навпаки) і роблячи петлі на нитці основи, зафіксувати всі кольорові трикотажні смужки.

Акуратно зняти петлі з ниток із картонних зубчиків спочатку з одного, потім з іншого боку. Розправити кольорові смужки, щоб ці петлі не висіли. Килимок готовий.