Як намалювати ворону поетапно олівцем: урок з малювання ворони з байки Крилова. Схеми, поради, картинки від художника
Ворона досить відомий птах, який поширений практично по всій планеті. Це дуже розумна тварина, яка здатна наслідувати людську мову. Часто ворони зустрічаються у дитячих мультиках у забавних образах.
За рахунок цього багатьом дітям хочеться намалювати ворону у своєму альбомі. Так само образ цього птаха цікавить і старшого покоління. Отже, ця стаття буде корисною і батькам малюків.
Перш ніж перейти до того, як намалювати ворону легко потрібно уточнити, чим її взагалі малювати.
Інструменти для малювання
Зобразити ворону можна в кількох варіаціях, наприклад, у техніці простого олівця або розфарбувати кольоровими олівцями, або ж намалювати її фарбами.
Тому знадобляться наступні інструменти:
- Прості олівці різної твердості. Якщо на олівці стоїть маркування Н, цей олівець твердий. Разом із буквою прописується цифра, яка вказує на твердість стрижня. Чим більша цифра, тим вища твердість.
- На м’яких олівцях вибито букву М. Вона також супроводжується цифрою, яка вказує на товщину лінії грифеля. Чим більша цифра, тим олівець м’якший і лінія товща.
- Щільна і м’яка гумка, яка не розмазує слід від олівця.
- Папір або будь-який інший матеріал, на якому буде зображено малюнок.
- Кольорові олівці
- Фарби та пензлики
Загальна схема малювання ворони
Навчитися малювати ворону дуже нескладно.
Почати варто з основ техніки малювання, які надалі допоможуть зображати птицю у різних образах.
- Починати будь-який малюнок потрібно з начерку. У випадку з вороною спочатку намалюємо дві перпендикулярні лінії, які перетинаються одна з одною у центрі.
- Розташувати ці лінії потрібно в тій частині листа, де буде птах. Щодо цих ліній промальовуватимуться і всі інші деталі.
- На допоміжних лініях маємо у вигляді овалу тіло ворони та у вигляді кола її голову.
- Овал повинен бути практично в центрі, його верх повинен перетинатися з центром ліній. Коло малюємо зверху розмітки з того боку, де буде голова птаха.
- З’єднуємо плавними лініями тіло та голову. Додаємо вороні хвіст.
- У середині овалу промальовуємо крила таким чином, щоб одна сторона була широка і звужувалась наприкінці.
- Далі переходимо до мордочки. Ділимо голову ворони на 4 частини від верхнього трикутника малюємо дзьоб.Тут же угорі малюємо очі у вигляді чорних бусинок з відблисками.
- З’єднуємо всі плавними лініями та стираємо все зайве.
- Тепер домалюємо лапи і додамо ніздрі на дзьоб.
Це базова схема малювання ворони. Але так як варіантів зобразити такого птаха багато, то деякі найзатребуваніші варто розглянути докладніше.
Малюнок ворони, як у мультфільмах
Дуже часто акторкою дитячих мультиків зображують ворону. І вона там займає не останню роль і, обов’язково, змушує привернути до себе увагу. Діти, перебуваючи під враженням від цієї цікавої тварини, хочуть намалювати її самі. Далі подано покрокову інструкцію малювання мультяшної ворони.
- Як уже було описано у загальній схемі малювання, відзначаємо на аркуші дві перехресні прямі на аркуші. Малювати їх потрібно ледве натискаючи олівець, т.к. наприкінці їх треба стерти.
- Далі виконуємо начерк тіла за допомогою кола та овалу. Поєднуємо фігури. Непотрібні лінії забираємо. Місце, де буде черевце ворони справам закругленим.
- Трохи загострена частина овалу в тому місці, де буде розташовуватися хвіст. Тут намалюємо дві прямі лінії, що розширюються на кінці.
- З’єднаємо їх кривими лініями та отримаємо оперений хвіст. Зайвий олівець стираємо.
- По центру тулуба намалюємо горизонтальний овал із загостреним кінцем — це крило ворони.
- Загострену частину так само виправляємо на ламану лінію промальовуючи пір’я. Допоміжний малюнок перемо.
- Тепер намалюємо дзьоб. Можна зобразити його відкритим або закритим залежно від теми малюнку та бажання.
- Від верхньої частини овалу, який відображає голову птиці, додаємо трикутник до нижньої лінії голови.
- Потім деталізуємо дзьоб. В середині дзьоба промальовуємо ніздрі у вигляді невеликої чорної крапельки
- Зобразимо невеликим чорним овалом очі птаха. Вони розташовуються трохи вище за дзьоб. Додамо відблиск на зіниці. На маківці ворони повинні бути промальовані пір’я.
- Наприкінці у вигляді трубочок намалюємо лапки з кігтиками. Додамо оперення на черевце надамо вороні бажаному кольорі. Малюнок готовий.
Малюнок ворони простим олівцем
Тепер, знаючи загальну техніку малювання ворони, розберемо поширений стиль малювання в олівці.
Цей варіант виконання складніший, але при правильному підході все вийде без особливих зусиль.
Виконання малюнка в олівці потрібно розділити на кілька етапів:
- Починати малюнок потрібно за допомогою допоміжних фігур – овалу та кола. Вони трохи накладаються один на одного та з’єднуються плавною лінією.
- Коло потрібно розділити на чотири рівні частини. У вигляді трикутника від верхньої точки кола до нижньої розмічується майбутній дзьоб. На голові малюємо око ворони.
- Промальовуємо хвіст у вигляді двох довгих прямих ліній. З нижньої частини зображуємо лапки.
- У центрі овалу потрібно намалювати крило ворони таким чином, щоб його кінець торкався хвоста. Деталізуємо пір’ям крило та хвіст.
- Оформимо більш детально голову та лапки ворони. Промальовуємо очі, так само зображуємо чітко дзьоб птаха. Для цього ділимо вздовж трикутник.
- Вгорі трохи закруглюємо дзьоб, а нижню частину робимо трохи коротшою за верхню. Тут же відзначаємо ніздрі. На голові, очах та дзьобі малюємо тіні та відблиски.
- Лапи ворони робимо товстішими і домальовуємо на пальці пазурі. Промальовуємо деталі та стираємо все зайве.
- Тепер потрібно заштрихувати малюнок. Цей процес виконується у різних відтінках простого олівця.
- Олівцем середньої м’якості заштриховуємо черевце під крилом і позначаємо тінь від птиці, що падає в області лап.
- Колір має вийти блідо-сірий. У такому ж відтінку замальовується основна частина дзьоба.
- Чорний колір птаха наноситься м’яким олівцем, яскравими темними лініями.
- Наносити її потрібно від голови у напрямку зростання пір’я. Деякі ділянки тіла необхідно залишити білими, щоб створити ефект відблисків.
Малюнок ворони фарбами
За допомогою фарб завжди виходять дуже гарні та реалістичні малюнки. Звичайно, такий тип малювання ворони складніший за два попередні, але представлений далі майстер-клас легко допоможе впоратися з цим завданням навіть художникам-початківцям.
Для початку варто спробувати зобразити ворону вночі доби при світлі місяця. Виходить чарівна та незвичайна композиція.
Нижче складений нескладний алгоритм:
- Починати малюнок з малювання місячного неба. Вгорі листа, трохи відступаючи від краю, вимальовуємо біле коло – місяць. Жовтою та коричневою фарбою малюємо світло від місяця та збільшуємо його розмір. Переходи кольору повинні бути плавними та трохи розмитими.
- Тепер беремо фарбу всіх відтінків синього і фіолетового кольору і на частинах білого листа, що залишилися, так само круговими рухами малюємо нічне небо. За допомогою білої фарби освітлюємо шари, що знаходяться ближче до місяця. Чим далі фарба віддаляється від місяця, тим темнішим вона має бути.
- Для краю аркуша можна використовувати трохи чорного кольору.
- Після висихання фону малюємо довгу гілку чорною фарбою. Проводимо викривлену лінію. Вона повинна звужуватися в кінці і бути вигнутою по всій довжині. Від центральної гілки намалюємо кілька маленьких відростків.
- На гілці розмістимо ворону. Тонким пензлем промальовуємо силует птаха. Як і раніше, малюємо тулуб у вигляді овалу та прикріплений до нього коло – це голова. Усі зафарбовуємо чорною фарбою. Додаємо трикутний дзьоб і наприкінці овалу довгий хвіст.
- Малюємо лапки, якими птах тримається за гілку.
- Залишилося деталізувати малюнок. Для цього додаємо білої та коричневої фарби тонкі штрихи на гілку. Сірою фарбою малюємо відблиски на крило та голову ворони. Малюнок готовий.
Фото малюнків ворони