Як намалювати пейзаж поетапно своїми руками: інструкція створення пейзажу для початківців гуашшю та аквареллю (130 картинок)

Фарби в осінньому пейзажі

Ранньої осені дерева та чагарники змінюють колір, у лісі, парку стає красиво. І малювати таку картину можна одразу фарбами.

У запропонованому варіанті використовується проста техніка малювання:

  1. Блакитною фарбою позначається лінія горизонту, вона не повинна бути прямою.
  2. Небо зафарбовується блакитним кольором: зверху темніше, ближче до горизонту світліше. Світлий відтінок виходить шляхом змішування білого та синього. Штрихи пензликом роблять в один бік.
  3. Водою зафарбовується в дзеркальному відображенні небосхилу. Внизу темніший відтінок, ніж у горизонтальній лінії.
  4. Хмари.Техніка, як просто намалювати повітряну та прозору фігуру: пензлем середньої величини білою фарбою промальовують короткими мазками хмаринку. Не можна спочатку обводити контур, а потім зафарбовувати його.
  5. Берегова частина малюється від горизонту. Трохи не доходячи до лівого боку листа кисть зупиняється. Інша частина берега йде трохи ліворуч, щоб показати нескінченність горизонту. Спершу фарба береться темно-коричневого тону. Потім у деяких місцях роблять мазки світлим коричневим кольором, а наприкінці – жовтим.
  6. Стовбури дерев промальовуються також темною коричневою фарбою, але пензлик береться тоненький. Берези малюються білим кольором, яким робляться чорні штрихи.
  7. Листя не повинні промальовуватися детально. Потрібно просто крону позначити в три шари: жовтим, помаранчевим та зеленим.
  8. Для правдоподібності можна показати, як відбиваються у воді дерева. Тони вибирають такі самі, як і малювали деревця. Відображення розмите і темне.

Таким чином можна малювати не лише акварельними, а й олійними фарбами.