Як намалювати аніме олівцем поетапно: легкий майстер-клас з малюнку хлопця та дівчинки, опис техніки
Краса, виразність і характерність персонажів манга та аніме завойовують дедалі більшу популярність у молодіжному середовищі. Малювати їх прагнуть і діти, і дорослі. Навіть люди, які ніколи раніше не цікавилися художньою творчістю, захопившись аніме, часто беруться за олівець.
І тут постає питання, як намалювати аніме легко, але красиво і правильно, щоб картинка радувала око, а не викликала розчарування. Професіонали, безперечно, радять починати з вивчення анатомічної будови людського тіла та способів його академічного зображення.
Адже по суті своїй, маючи певні особливості, фігури та особи аніме-персонажів спираються саме на них. Проте дітям молодшого віку буде складно впоратися із цим завданням. У цьому випадку варто скористатися доступними прийомами, які вказують, як просто намалювати аніме.
Основні правила побудови
На першому етапі роботи виконують ескіз або малюнок олівцем, поетапно, від загального до приватного, вибудовуючи всі частини фігури та обличчя. Викресливши вертикальну вісь, нанесіть на неї штрихами сітку для побудови, що вказує розміри частин тіла та обличчя.
При побудові фігури на повне зростання по ній намічають осьовий малюнок (скелетик), що вказує напрямок руху і положення шиї, корпусу, рук і ніг.
Пропорції тіла при малюванні аніме
Покрокова інструкція для дітей та дорослих вкаже послідовність дій та підкаже, на які нюанси слід звернути особливу увагу.
Пропорційні особливості фігур персонажів манга та аніме, що спираються на класичні, мають кілька або значно перебільшені розміри, проте враховують стать та вік героя ілюстрації.
- Тіло дівчини вишиковується з розрахунку 1/9, де одну частину займає голова, по 2 частини – тіло від плечей до талії та від талії до середини стегна, та 5 частин – ноги.
- Пропорції юнака та молодого чоловіка дещо масивніші: 1/7, де одна частина – голова, дві – ноги, одна – стегна.
- Приблизно такими ж пропорціями користуються під час малювання підлітків.
- Дитина та казковий персонаж із перебільшено великою головою малюється у пропорції ¼.
- Частини тіла немовлят та феєчок плануються з розрахунків 1:1 (голова та тулуб відповідно).
Якщо персонаж не характерний, що має надмірну повноту, вкрай розвинену мускулатуру або, навпаки, занадто тонкі й подовжені частини тіла, то утрирування відбувається зазвичай за рахунок:
- Більш тонкої, відносно норми, талії
- Більш широких стегон і перебільшено довгих ніг
- Об’ємні груди у дівчат і ширших плечей у юнака
- Величезних голів немовлят та казкових персонажів
Знання цих правил та особливостей допоможе поетапно намалювати аніме без особливих зусиль, досягнувши бажаного результату та закріпивши свої навички художньої майстерності.
Пропорції особи під час малювання аніме
Утрування при побудові особи також вимагає дотримання певних, характерних для аніме та манга правил, що вказують, як намалювати красиво та відповідно до канонічних вимог стилю.
- Голову будують на основі з’єднаних між собою кола та овалу, де коло є основою для верхньої, а овал – для лицьової частин голови.
- Ніс, рот і підборіддя зазвичай роблять значно меншого розміру, ніж при виконанні класичного портрета.
- Крім того, зображують їх загостреними. Часто їх не промальовують детально, лише намічають лініями.
- Вили роблять широкими, чоло займає більшу частину обличчя.
- При малюванні очей, які є головною особливістю образу персонажа аніме і центром композиції при побудові особи, спираються на такі правила: звужені розташовуються один від одного на відстані, що дорівнює їх розміру, великі округлі – на значно більшому.
У процесі вивчення, наприклад, майстер-класу для початківців, можна навчитися вибирати ту форму частин обличчя та ока, яка найбільше відповідатиме його характеру та відображатиме його емоційний стан.
Цьому сприяє, зокрема, ступінь промальовування верхньої та нижньої повіки, зіниці, райдужної оболонки ока та розміру відблиску в ньому.
Оформлення малюнка
Важливу роль у створенні образу персонажа відіграють деталі:
- Волоси,
- Одяг,
- Аксесуари.
Як намалювати олівцем аніме-елементи, покажуть зразки та лекала, створені за ілюстраціями, манга та анімаційними творами.
Волоси
Зачіски дівчаток, незалежно від довжини волосся, як правило, витончені, якщо зворотного не потребує характеру персонажа.
- Вони можуть бути гладкими, рухомими плавним каскадом, довгими, кучерявими, розлітаються за вітром казковими локонами.
- Їх можуть прикрашати квіти, акуратні бантики або стрічки, що розвіваються.
- Чоловічі, особливо молодіжні, як правило, відрізняються навмисною недбалістю, що стирчать у різні боки трикутними пасмами.
- Часто образ підкреслює довга чубчик, що закриває частину обличчя.
- Як жіночі, так і чоловічі зачіски зазвичай мають чіткі контури.
- Обаяння жіночого волосся підкреслюють блискучі по ньому відблиски.
Костюм
Одяг персонажів має відповідати стилю твору. Це може бути сучасний повсякденний костюм, типовий для міських жителів, історичне вбрання, що підкреслює станову приналежність, а також вказує на країну проживання героя, фантастичне вбрання в стилі стим-панк, кібер-панк та інших.
Плаття може як підкреслювати переваги фігури, так і лише натякати на них, приховуючи тіло за об’ємними драпіруваннями.При цьому для костюма аніме характерна велика кількість складок та пишних мережив у костюмах дівчаток.
Правильно оформити ці ефектні елементи допоможе проста техніка малювання, що базується на штрихах різних розмірів та напрямків, виконаних з різною силою натиску.
При зображенні національних костюмів велика увага приділяється аксесуарам:
- Візерунки та орнаменти,
- стрічок та поясів,
- Головним уборам та докладним промальовуванням коштовностей.
Характеристикою сучасних персонажів також можуть бути аксесуари: капелюшки, бейсболки, кепки, сумочки, портфелі чи рюкзаки, кофри чи чохли з музичними інструментами чи спортивним приладдям тощо.
Освоюючи техніку малювання персонажів манга та аніме, слід пам’ятати, що саме подробиця та детальна опрацьованість малюнка стане кращою характеристикою вашої майстерності у цій галузі образотворчого мистецтва.
Фото малюнків аніме