Як намалювати аніме покроково: вчимося малювати очі, обличчя, тіло хлопчика та дівчинки. Прості інструкції для початківців

Основні правила побудови

На першому етапі роботи виконують ескіз або малюнок олівцем, поетапно, від загального до приватного, вибудовуючи всі частини фігури та обличчя. Викресливши вертикальну вісь, нанесіть на неї штрихами сітку для побудови, що вказує розміри частин тіла та обличчя.

При побудові фігури на повне зростання по ній намічають осьовий малюнок (скелетик), що вказує напрямок руху і положення шиї, корпусу, рук і ніг.

Пропорції тіла при малюванні аніме

Покрокова інструкція для дітей та дорослих вкаже послідовність дій та підкаже, на які нюанси слід звернути особливу увагу.









Пропорційні особливості фігур персонажів манга та аніме, що спираються на класичні, мають кілька або значно перебільшені розміри, проте враховують стать та вік героя ілюстрації.

  1. Тіло дівчини вишиковується з розрахунку 1/9, де одну частину займає голова, по 2 частини – тіло від плечей до талії та від талії до середини стегна, та 5 частин – ноги.
  2. Пропорції юнака та молодого чоловіка дещо масивніші: 1/7, де одна частина – голова, дві – ноги, одна – стегна.
  3. Приблизно такими ж пропорціями користуються під час малювання підлітків.
  4. Дитина та казковий персонаж із перебільшено великою головою малюється у пропорції ¼.
  5. Частини тіла немовлят та феєчок плануються з розрахунків 1:1 (голова та тулуб відповідно).

Якщо персонаж не характерний, що має надмірну повноту, вкрай розвинену мускулатуру або, навпаки, занадто тонкі й подовжені частини тіла, то утрирування відбувається зазвичай за рахунок:

  • Більш тонкої, відносно норми, талії
  • Більш широких стегон і перебільшено довгих ніг
  • Об’ємні груди у дівчат і ширших плечей у юнака
  • Величезних голів немовлят та казкових персонажів

Знання цих правил та особливостей допоможе поетапно намалювати аніме без особливих зусиль, досягнувши бажаного результату та закріпивши свої навички художньої майстерності.