Прикраси з епоксидної смоли: покрокова інструкція з фото та описом. Найкращі ідеї та приклади прикрас
Дивлячись на незвичайні прикраси та вироби з епоксидної смоли, важко віриться, що такі речі вдасться створити власноруч. Все ж таки це можливо зробити кожній людині.
Епоксидна смола поєднує в собі доступність та відмінні декоративні властивості. Даний матеріал дозволяє реалізувати свій політ фантазії та здійснити творчі задуми.
Робота над створенням біжутерії з епоксидної смоли захоплює і, крім придбання хобі, цілком може стати джерелом доходу.
У подальшому оповіданні будуть розглянуті властивості смоли, поетапне виготовлення прикрас своїми руками та інші відомості, які допоможуть створювати прикраси якісно та із задоволенням.
Особливості матеріалу
Безпека, елегантність та надійність прикраси залежать від вибору якості епоксидної смоли. Тому на даному матеріалі не потрібно економити, адже це не дасть хорошого результату.
Смоли низької якості мають неприємний запах, жовтизну і мають незначну еластичність. Від якості смоли залежить чудовий зовнішній вигляд біжутерії.Затверділий матеріал хорошої якості дуже нагадує лід чи скло.
Епоксидка містить хімічні смоли та деякі затверджувачі, при цьому виходить із прозорим виглядом. Також цей матеріал є безпечним і для людей, і для природного середовища.
Дизайнери та декоратори люблять створювати з епоксидної смоли прикраси, необхідні для оформлення приміщень.
Чудові ідеї прикрас
На ринку товарів знаходиться велика кількість прикрас з епоксидної смоли, що відрізняються видом та тонкощами виробництва. Сюди можна віднести різну біжутерію, сувенірну дерев’яну продукцію з добавками смоли та фурнітуру для меблів.
- Популярними виробами та найкращими ідеями прикрас з епоксидної смоли є сережки та підвіски, які чимось нагадують діамант.
- Ще молодим дівчатам подобаються прозорі намисто та браслети.
- З бурштину можна отримати незвичайні брошки у вигляді серця, які претендують стати центральним елементом прикраси на жіночому одязі
В останні кілька років завоювали популярність кільця та персні. Для їх виготовлення потрібно підібрати спеціальні форми – молди, а для наповнювача беруться барвники та паста, що пігментує.
Це вважається обов’язковою умовою, адже прозорий виріб без наповнювача виглядатиме некрасиво. А декор добре виглядатиме, якщо висока прозорість предмета.
Докладніше про популярні вироби
Як можна зробити неповторні прикраси з епоксидної смоли? Для перснів і браслетів як декор можуть застосовуватися невеликі стекла, рослини і навіть маленькі елементи дерева.
Якщо планується зробити перстень з перламутровим вмістом, тоді потрібно врахувати одну особливість – при комбінуванні інгредієнтів може змінитися пропорційність, оскільки до складу вводиться барвник.
- З використанням затверджувача також потрібно бути акуратним, тому що його велика кількість призведе до того, що на виробах залишатимуться сліди від пальчиків.
- Для створення елегантного та стильного кільця, слід вибирати якісні молди. Їхня основна перевага в тому, що затверділа смола відстає з легкістю, залишаючи на виході гладку поверхню.
- Браслет також вважається популярною прикрасою, яка потребує особливого молда. Якщо його не дістати, то цікаві форми для прикрас можна виготовити своїми руками. Чудовим вибором матеріалу стане спеціальний силікон.
Щоб роботи відбувалися на найвищому рівні, знадобиться застосування спеціального кліше. Для утворення стильного та красивого браслета потрібно підібрати відповідний наповнювач. У цей час великий попит мають вироби з черепашками та іншими морськими предметами.
Коли немає можливості з’їздити на море, тоді можна вибрати камінчики з піску на річковому березі, які також добре виглядатимуть усередині прозорого браслета.
Приписи щодо виготовлення
Для робочого процесу зі створення прикрас потрібно взяти силіконові молди різних форм та габаритів. У них заливається підфарбована смола одного або кількох тонів.
Можна застосувати і полімер без кольору, цей метод використовується для заливання блискіток, кольорів та інших барвистих деталей.
Існує інструкція про те, як правильно робити прикраси з епоксидки.
Хід роботи наступний:
- Ємності для заливки очищаються від пилу.
- Перемішану і відстоєну смолу набирають у шприц.
- Формочка заповнюється смолою на третину.
- Фурнітура викладається у відповідному напрямку.
- Вкладаються елементи прикрас у вигляді кольорів, починаючи з включень, що знаходяться внизу предмета.
- Епоксидна суміш наливається до верху ємності.
- Залишається на застигання, накривається вгорі кришкою або пластмасовою ємністю, щоб запобігти попаданню жучків або сміття.
Для затвердіння епоксидної смоли знадобиться 1-3 доби. Цей часовий проміжок у окремої марки смоли свій. Таку інформацію можна дізнатись з інструкції до застосування. Весь цей час фігура повинна бути у формі і її не можна чіпати руками.
На наданих фото можна побачити як зробити прикраси з епоксидки.
Виготовлення кулонів
Біжутерію за формою лінз із епоксидної суміші можна вилити і не маючи молда. Для цих предметів основним параметром є в’язкість. Вони виходять трохи плоскою формою. Розглянемо майстер-клас із прикрас з епоксидної смоли.
Для прикраси добре підходять сухі квіти, а картина може бути одинарною або багатокомпонентною структурою.
У одинарному виконанні укладається квітка або суцвіття, а в складовому потрібна творча думка.
От покрокове виконання:
- Підготовляється смола. Змішуються два компоненти за інструкцією, а потім смолу потрібно залишити на 2-3 години для отримання в’язкості.
- Всі бульбашки за цей термін встигають вийти на поверхню;
- Використання паперового трафарету дозволить обмежити розтікання смоли за межі виробу. Його можна вирізати у вигляді овалу, кола або довільної форми;
- На рівну площину укладається плівка, яка є захистом поверхні від смоли. На неї укладаються трафарети і поверх накриваються легкою папкою;
- Сумішка виливається острівцем на плівку файлу, а трафарет не дає розтікатися плями.
- Епоксидка розподіляється по трафарету за допомогою сірника або зубочистки. Лінза, що виготовляється, твердне за добу.
- Протягом цього часу її потрібно захистити від пилу. При потребі виготовити виріб, що виділяється, процедуру заливки повторюють знову;
- На заготівлю наноситься невелика кількість смоли, яка відіграє роль клею.
- Квітки з рослин наклеюються до лінзи, а потім знову висушуються;
- У результаті знову виробляється лінза, здатна зберегти в собі прикрасу.
Після згаданих процесів залишається відшліфувати та відполірувати новий кулон. На нього приклеюється фурнітура, і дається час на затвердіння клею.
У композицію можна внести різноманітність, влаштувавши заднє тло. Для цього підфарбовується смола для первинної заливки, а після вставки декору використовується прозора смола.
Фото прикрас з епоксидної смоли