Лавка своїми руками: креслення, схеми, фото, покроковий майстер-клас виготовлення лавки зі спинкою з дерева для дачі

Лавка своїми руками: інструкція, як зробити з дерева та профільної труби. Фото, креслення та схеми лав зі спинкою

На дачі або в приватному будинку є більше можливостей для відпочинку на свіжому повітрі. Для цих цілей чудово підійде лава.

Покупка садових елементів найвищої якості часто пов’язана із значними витратами. На щастя, не обов’язково купувати лавочку в магазині, адже можна зробити її власноруч.

Метал або дерево

  • Метал – ідеальний матеріал для виготовлення садової лави. Він міцний та стійкий до погодних умов. Він підходить для простої, навіть мінімалістичної конструкції, що ідеально впишеться в сучасний сад.

Також з нього можна зробити більш вишукані моделі, багаті на орнамент і вишукані деталі. Такий зразок знайде своє місце у саду, витриманому у традиційному чи англійському стилі.

На жаль, металеві лавки можуть бути дуже важкими, що ускладнює їхнє переміщення. Металева лава в холодні дні буде схильна до остигання, а в теплі та сонячні дні – швидко грітися.



























Для її використання потрібні подушки або покривала, щоб було зручніше сидіти. Також важливо пам’ятати про уникнення захисту від корозії.

  • Інший варіант – це дерево. Зазвичай для виробництва садових лав своїми руками використовується деревина місцевих дерев, але зустрічаються і вироби з екзотичних порід. Прості дерев’яні лавки підкреслять домашній затишок сільського саду.

Дерево також можна використовувати для створення більш легких ажурних форм, які ближчі до сучасних або романтичних садів. Дерев’яні лавки вимагатимуть промаслювання та просочення, що захистить їх від сонячних променів та вологи.

Іноді, незважаючи на регулярний догляд, важко уникнути гниття основи або ніжок лави, що скорочує термін її експлуатації.

Метал та дерево – гарне поєднання

Якщо господарі цінують деревину за її приємну текстуру та природний вигляд, і при цьому дбаємо про довговічність, гарантовану металом, то його обов’язково повинні зацікавити дерев’яні садові лавки на металевому каркасі.

Їх дизайн поєднує переваги цих двох матеріалів. Використання правильно висушених та просочених дощок забезпечує лавці довговічність та стійкість до зовнішніх умов.

Розміщення дерев’яного сидіння на металевому каркасі підвищує безпеку всієї лавки, оскільки сталева труба, що використовується в конструкції, запобігає перекиданню. Металевий каркас захищений від корозії. Доповнення лави елегантними підлокітниками збільшить комфорт відпочинку.

Вибір дерева

Найбільша частина того, як зробити лаву своїми руками з дерева, це вибір правильної породи.

  • Один із варіантів – сосна. Вона дешева, доступна, не вимагає великої майстерності в обробці та досить стійка до несприятливих погодних умов. З неї вийде зручна дерев’яна лава.
  • Ще один популярний вид деревини – ялина. Дошки з цієї деревини зазвичай мають гарні обручки, до того ж вони легкі. Її обробка також не повинна викликати проблем у початківців теслярів. Якщо важливо зробити садову лаву легкою та зі смаком оформленою, ялина деревина буде гарним вибором.
  • Якщо важливо зробити садову лаву з дощок високої міцності, слід звернути свій погляд на деревину бука або дуба. Однак ці породи обійдуться дорожче, до того ж потрібно вміти працювати з такою твердою деревиною – це потребує певних навичок та зусиль.

З екзотичних порід дерева підійде, наприклад, тик. Лавка, зроблена з нього, буде міцною та елегантною.

Розмір

Розмір садових меблів повинен відповідати потребам користувачів та розмірам території, на якій вони будуть розміщені. Це важливо враховувати перед тим, як зробити лаву своїми руками.











У садах маленької площі добре підійде невелика садова лава, розрахована максимум на 2 особи. Структура меблів має бути максимально легкою. Завдяки цьому зручно переміщати лаву з місця на місце.

Легкі садові лавки не можуть похвалитися своїм зовнішнім виглядом, але добре поєднуються з більшістю елементів облаштування.

Ще одна практична ідея – невелика складна садова лава. Вона не вимагає багато місця для зберігання та розміщення.

Підготовка до роботи

Створення лавки своїми руками слід розпочинати з підготовки необхідних інструментів та матеріалів.

  1. Необхідні матеріали – молоток та цвяхи. Якщо потрібно зробити садову лаву з необробленого дерева, а не з готових обрізних дощок, то також потрібні пила (достатньо ручний) та стругальний верстат.
  2. Також знадобиться морилка або фарба з просоченням для дерева. Вони захистять дерев’яну садову лаву від несприятливого впливу навколишнього середовища. Адже однією з важливих характеристик гарного предмета меблів є його довговічність.
  3. Наступним кроком буде підготовка робочого місця. Як зробити дерев’яний садовий лавку, коли навіть не можна зручно розташуватися з інструментами?
  4. Майданчик повинен бути просторим, функціональним, тобто забезпечувати зручну роботу.
  5. Вона також має бути добре освітлена, наприклад, через великі вікна, і водночас забезпечувати легкий доступ до електрики.

Як зробити лавку без спинки

Щоб зробити просту лавочку своїми руками не потрібні складні інструменти та особливі знання. Що важливо враховувати?

  1. Потрібно перевірити дошки. Потрібно переконатися, що на них немає смоли, інакше якщо сісти в теплі дні на лаву, є ризик зіпсувати одяг.
  2. Головне, щоб опора (ніжки) була однаковою висоти.
  3. Навіть розпил дощок, які їх обслуговують, — це ключ до відповіді, як правильно зробити лавку з дерева.

На наступному етапі слід переконатися, що майбутнє сидіння гладке з обох боків, включаючи нижню. Іноді люди хапаються за лавку знизу. Якщо дошка вимагає обробки, її необхідно здійснити.
















Коли вже є всі деталі, залишається з’єднати їх разом, щоб вийшла дерев’яна садова лава.

Деякі теслярі додатково зміцнюють конструкцію. Як це правильно зробити? Найкраще прибити кожну опору як мінімум трьома цвяхами, а також з’єднати опори дошкою паралельно сидінню.

На цьому все. Лава, зроблена своїми руками, готова! При правильному виготовленні та належному догляді вона радуватиме господарів довгі роки.

Фото саморобної лави