Альпійська гірка своїми руками: 120 фото ідей та схем посадки квітів. Інструкція, як зробити на маленькій ділянці та рівному місці

Як визначитися з місцем

Альпінарій – це добрий варіант приховати нерівності ділянки. Підходять схили пагорбів або ярів, горбики, тераси. Та й на ідеально рівній поверхні він виглядає ефектно. Тому щодо рельєфу обмежень немає.

Щодо освітлення, то краще вибирати ділянку, що добре освітлюється сонцем або знаходиться в півтіні.

Але не варто розміщувати альпійську гірку під листяними деревами. У період листопада вона виглядатиме неохайно, а вигрібати листя з каміння та з-під кущиків незручно. Тіньова сторона будинку підійде, але доведеться вибирати відповідні рослини.

Що та в яких кількостях необхідно приготувати

Альпійська гірка на дачі своїми руками потребує певної підготовки. Спочатку потрібно визначити її діаметр, форму, висоту. Гірка може мати кілька ярусів, які розташовані каскадом або по спіралі.

Визначившись із розмірами, можна розрахувати кількість каменів різних розмірів та відтінків. Зрештою, потрібно підібрати рослини для альпінарію.

Можна вести планування у протилежному напрямку: маючи певну кількість каменів, розрахувати, на яку гірку їх вистачить.

Альпійська гірка своїми руками на маленькій ділянці також цілком можлива, якщо не робити її громіздкою та багатоярусною. Оптимальний варіант висота від 50 до 80 см і трохи більше трьох ярусів.