Як намалювати захід сонця покроково олівцем та фарбами: легкий майстер-клас для початківців, поради та ескізи від художників

Захід аквареллю

Розташувати аркуш паперу вертикально.

  1. Набрати на велику кисть чисту воду та повністю покрити нею весь лист.
  2. Набрати синю фарбу та намалювати горизонтальну смугу шириною п’ять сантиметрів, починаючи від верхнього краю листа.
  3. Промити кисть. Набрати червоний і, акуратно розтушовуючи кордон із синьою, намалювати смугу шириною ще п’ять сантиметрів.
  4. Знову промити кисть. Набрати помаранчевий і зробити смугу такої самої ширини, акуратно розтушовуючи фарбу.
  5. Ще раз промити кисть і зробити таку ж жовту смугу. Ретельно розмити нижню межу цієї лінії. Дочекайтеся повного висихання аркуша.
  6. Набрати на тонку кисть фіолетову фарбу, змішану з чорною, і в нижній частині листа на білому тлі намалювати контури трави, дерев або будинків – залежно від пейзажу, який ви хочете намалювати.

Захід кольоровими олівцями

Тепер покажемо вам, як намалювати захід сонця олівцем.Робота з олівцями використовується переважно в дитячій творчості, тому представляємо вам покрокову інструкцію з малювання для дітей.

  1. Потрібно буде взяти папір формату А5 –аркуш більшого розміру важко заштрихувати олівцями повністю – і розташувати його вертикально.
  2. Відокремити нижню чверть горизонтальною межею – це буде лінія горизонту.
  3. Письмо вище її розділити на чотири горизонтальні смуги приблизно однакової ширини – це будуть межі переходу кольорів.
  4. Верхню смугу треба зафарбувати синім кольором, штрихуючи папір у горизонтальному напрямку.
  5. У нижній частині цієї смуги потрібно зменшити щільність штрихування, тому що тут буде перехід до наступного кольору.
  6. Зовсім легко пройтися синім кольором на сантиметр нижче за колірний кордон.
  7. Взяти рожевий олівець і починати штрихувати наступну смугу, поступово збільшуючи щільність штрихування та розтушувавши кордон із синім кольором.
  8. У нижній частині смуги також зменшити тиск.
  9. Обидві останні смуги будуть жовтими. Ретельно розтушувати межу переходу від попереднього кольору.
  10. Починаючи від середини смуги, поступово зменшити інтенсивність натиску.











Для отримання більш насичених відтінків малюнка пройтися по ньому вдруге тими ж трьома олівцями, дотримуючись плавних переходів меж кольорів.

Нижню частину листа, що залишилася не зафарбованою, ще раз розділити на дві частини горизонтальною лінією. Взяти фіолетовий олівець та вгору від цієї лінії почати малювати контур лісу.

Для цього штрихи треба розташовувати у вертикальному напрямку і поступово змінювати їхню довжину, то зменшуючи, то збільшуючи, щоб верхня межа мала хвилеподібну форму.

Пройти по ділянках, зафарбованих фіолетовим кольором, синім олівцем і потім з меншою інтенсивністю і в основному ближче до кордонів – чорним.

Взяти жовтий олівець і заштрихувати ним верхню межу синьо-фіолетової смуги, щоб створити ефект освітлених сонцем верхівок дерев.

У нижній частині листа створимо відображення лісу у воді. Для цього синім та фіолетовим олівцем повторіть форму верхівок дерев, дзеркально відбивши її від лінії горизонту.

При цьому потрібно трохи зменшити тиск і розташовувати штрихи горизонтально. Решту листа треба заштрихувати жовтим олівцем, також у горизонтальному напрямку.

По нижній межі аркуша додати трохи рожевого. Більш чітко промалювати чорним кольором лінію горизонту.