Як вязати петлі спицями: вчимося робити рівні петлі, виворітні, кромкові, класичні, бабусини + фото кращих схем

Як в’язати петлі спицями: різні види петель та фото з покроковою інструкцією. Урок в’язання для початківців

В’язання — стародавнє хобі, яке популярне багато століть. В’язаний одяг теплий, приємно прилягає до тіла та екологічний. Список додаткових переваг в’язання можна продовжувати нескінченно.

Існує в’язаний одяг, серветки, вироби та інші предмети. Формат і сам виріб залежать тільки від фантазії майстра. На фотографіях нижче можна познайомитись із готовими в’язаними виробами.

Будова в’язана петля

Петля — основний елемент у в’язанні. З в’язаних петель виходять готові вироби. Нижче представлені фотографії в’язаних петель.

З чого складається

Коли виріб плететься, наступний ряд виконується під нахилом або паралельно до попереднього. Будова самої петлі залежить від цього фактора. Отже, за своєю будовою петля виконується з прямими або схрещеними стінками. Приклад дивіться на фотографії.

Від типу петлі залежить візерунок малюнку, форма виробу, якість, тягнучі та інші властивості. Приклади зразків різних виробів та форм представлені на фото нижче.

Головне, під час в’язання візерунків, слідкувати за кількістю петель у кожному ряді та кількістю самих рядів.

ПОРАДА: Бувають більш пухкі вироби або щільні. Щільність і тягучість майбутнього виробу є однією з основних якостей, які обов’язково треба враховувати. Від тягучості виробу залежить такий параметр, як усадка виробу після прання.














В’язання петлі за допомогою спиць

Спіці використовуються для в’язання петель та готових виробів.

  • Вони бувають різні. Те, якими спицями необхідно скористатися, приймаючись за створення нового виробу, залежить від його форми, призначення, типу візерунків та відповідно петель.
  • Одна зі стінок петлі повинна розташовуватися перед спицею. Вона називається передньою стінкою. Задня, відповідно, має бути позаду.
  • Права та ліва стінки, відповідно розташовуються праві та ліві стінки петель. На передній план виходить стінка основної робочої руки.

На фото нижче, права частина вийшла на передній план, бо майстер правша.

ПРИМІТКА: Петля, в якій ліва частина виходить на передній план під час в’язання, називається перевернутою або лівою.

Тільки розташування майбутньої петлі на спицях впливає на її тип, розташування та нахил.

Створення класичної петлі

Не слід плутати способи створення петель від їхнього типу. Кожен тип можна пов’язувати кількома різними способами.

  • Наприклад, поширений класичний спосіб.
  • Спершу необхідно підхопити передню стінку попереднього ряду.
  • Важливо стежити, щоб робоча нитка захоплювалася зверху вниз.
  • Приклад представлений на малюнку.







Бабусин спосіб вив’язування

В’язання петель спицями бабусиним способом — другий за популярністю спосіб створення петель.

Задня стінка петлі попереднього ряду підхоплюється знизу нагору. По суті це зворотний спосіб створення петель від класичного.

Витягнута петля

В’язання витягнутими петлями не менш популярне. Зазвичай такий спосіб називається способом створення хутра. В результаті, виходять пухнасті та гарні ворсинки (дуже схожі на хутро). В інтернеті є багато відео з в’язання петель, проте нижче представлений алгоритм простого їх створення.

  1. Спершу перша петля вдягається спицю, принцип схожий на створення лицьової петельки. Виходить, що права спиця пройнята в петлю, і знаходиться на вказівному пальці правої петлі. Щоб не заплутатися перед створенням петельки, подивіться на картинку нижче.
  2. Тому робоча нитка накладається на верхню спицю, за допомогою правої руки. Навколо вказівного пальця, за годинниковою стрілкою, кілька разів обмотується довкола пальця. Приклад наведено на фотографії нижче.
  3. Три обороти створюють хутряний пучок з двох витків. Чотири обороти з трьох і таке інше. Кількість витків у пучку хутра завжди на один менша за кількість обертів.
  4. В результаті виходить, що на спиці знаходиться кілька витків основної нитки (робоча нитка). Витки, що виходять, акуратно простягаються спицею, що знаходиться всередині них.
  5. Тім, дістається вказівний палець із мотка. Щоб конструкція не розвалилася, необхідно її дотримувати вільною рукою.
  6. В’язання правильних візерунково витягнутими петлями здійснюється лише через чергування. Хутряна петля обов’язково повинна чергуватись з лицьовою петлею.Інакше, конструкція буде негарною, не триматиметься і розвалюватиметься. На спицях подібний ряд має такий вигляд. Приклад наведено на фотографії нижче.
  7. Наступний ряд закріплює попередній. Щоб зробити повне закріплення, необхідно зробити весь ряд з лицьових.
  8. Приклад в’язання такого набору петель виглядає так, як представлений на фотографії.









Важливість використання схем

Схема в’язання петлі спицями необхідна, щоб навчитися правильно створювати необхідні петлі для виробу та зв’язувати їх у єдиний виріб, комбінуючи із сусідніми петлями різних типів.

Такі схеми чудово підходять для новачків, які почали освоювати тільки недавно це хобі. По них легко навчитися створювати не тільки петлі, ряди, можна навчитися створювати навіть найскладніші вироби.

Схема виробу завжди включає схему для в’язання петель. Тому що неможливо створити виріб без цього маленького, але дуже основного кроку.

Дослідний майстер може самостійно створювати схеми авторських виробів, щоб пов’язати його точно за розмірами.У цьому ремеслі важливо дотримуватись кількості петель і кількості рядів у кожному виробі, щоб воно було рівним, пропорційним і красивим. поряд з основною схемою виробу можна схематично намалювати петлю, якою зв’язуватиметься нитка.









Так, майстру буде зручно створювати свій виріб, а також навчити менш досвідченого майстра точно створювати такий самий виріб. Щоб отримати більше натхнення, рекомендується ознайомитися з готовими виробами на фотографіях нижче.

Всі вони створюються досить легко, відносно швидко і довго радуватимуть свого господаря своїми якостями:

  • Теплі,
  • Ніжні та зручні (затишні).

Головне, пробувати та не здаватися. Тоді все вийде і в’язання буде приємним і корисним проведенням часу.

Фото в’язання петель спицями