Як намалювати місто поетапно: олівцем та фарбами, легкий майстер-клас від художників, оригінальні ідеї створення малюнка

Як намалювати місто покроково: урок малювання міського пейзажу фарбами та олівцем + поради від художників

Малювати різні гірські пейзажі та схили, гирла річок досить захоплююче і до того ж це заспокоює людину. Набагато складніше малювати населені пункти, тим більше, якщо вони великі.

Розглянемо як гарно намалювати місто олівцем поетапно, що для цього потрібно, і як найлегше починати освоювати цей вид творчості.






Матеріали

Залежно від обраної техніки малювання та конкретного стилю. Дуже популярна техніка малювання простим олівцем. Це пов’язано з тим, що з неї досить легко починати освоювати цей напрям малювання.

Крім того, на малюнок, виконаний простим олівцем, згодом можна накласти фарби. Це можуть бути кольорові олівці або ручки, акварель, гуаш тощо.

Початковий список має такий вигляд:

  • Прості олівці
  • Ластик
  • Лінійка
  • Аркуші білого паперу
  • Кольорові олівці, ручки, фломастери, фарби

Малювання поетапно

Розглянемо як намалювати місто поетапно олівцем.

  1. Насамперед на аркуші паперу потрібно провести горизонтальну лінію.
  2. Вона служитиме основою малюнка, саме ця лінія являтиме собою землю, на якій стоять усі будівлі в місті.
  3. Спершу потрібно намалювати кілька висотних будівель.
  4. Вони не обов’язково повинні бути однакової висоти і ширини, вони можуть відрізнятися.
  5. Для того, щоб зробити їх рівними, використовується лінійка.
  6. Чортяться контури майбутніх висоток, більше нічого на цьому етапі малювати не потрібно.



Зверніть увагу, малювання у цьому випадку завжди починається з переднього плану. Це потрібно враховувати при малюванні будівель, зіставляти їх розміри, щоб малюнок виглядав реалістичним.

Середній план

Після того, як передній план буде намальовано, слід розпочинати формування середнього плану. Займаючись малюванням першого плану, треба пам’ятати, що не треба малювати на цьому етапі багато будівель.

Достатньо буде 2-3, тому що далі теж будуть додаватися будівлі, малюнок повинен буде виглядати гармонійно.

  • На середній частині листка найкраще намалювати об’ємні споруди, наприклад, великі собори або церкви.
  • Зверніть увагу, частина цих будівель буде прихована за спорудами переднього плану.
  • Для того, щоб намалювати максимально реалістично, можна використовувати як зразок фотографії реальних будівель або конкретної частини міста.

Намалювати місто поетапно досить легко, потрібно лише дотримуватися послідовності дій точно з інструкцією.

Задній план

На задньому плані будівлі мають бути трохи меншими, тому що вони знаходяться далі за все. Там краще мати найвищі будівлі, іноді розбавляючи їх невисокими житловими кварталами і жвавими вулицями.

Задній план малювати найлегше, тому що залишається домалювати лише дахи будівель, решта прихована іншими будівлями.

Між будівель не повинно бути порожнього місця в тих місцях, де можуть розташовуватися тротуари, пішохідні переходи та дороги.

Доробка

У майстер-класах для початківців дуже рідко можна зустріти доопрацювання малюнка, що вийшов. Цей пункт не означає сильну зміну, він має на увазі доведення картинки до ідеалу, певного задуму.






  • Процес доопрацювання може включати домальовування окремих елементах на будинках, таких як телевізійні антени, наприклад. Також велику увагу потрібно приділяти вежам зв’язку, особливо компактним, які встановлюються на дахах висоток.
  • Для промальовування маленьких деталей рекомендується використовувати тонкий та гострий олівець. Це дозволить створити акуратні лінії, які чудово впишуться у загальну картинку малюнка.
  • Під доопрацюванням також можна сприймати штрихування малюнка. Однак не в кожному задумі вона може бути доречною. Наприклад, якщо використовується проста техніка малювання, то штрихування можна не використовувати. Тому, що ця техніка показує схематичний стан речей.
  • Якщо застосовуються складніші, об’ємні техніки, то штрихування дозволяє створити ефект тіні та об’ємності будівель. Після того, як її буде нанесено, її потрібно буде розтушувати, щоб вийшла однорідна тінь, без різких ліній.



Навели один із прикладів того, як просто намалювати місто чи населений пункт. На такий малюнок піде не більше 1 години, а за бажання його можна доопрацювати, довести до ідеалу.

Легкий малюнок для дітей

Розглянемо як намалювати місто легко, буквально за 15 хвилин.

Покрокова інструкція для дітей передбачає використання простих олівців, гумки та лінійки.

  1. У цьому випадку є лише передній та середній план. Щоб було легше, треба починати з переднього. На ньому треба намалювати кілька схематичних дерев. Вони будуть уособлювати зелену зону міста.
  2. Після того, як будуть намальовані дерева, потрібно починати малювати вдома. Для цього знадобиться лінійка. Спочатку потрібно намалювати витягнуті прямокутники, позначити місця, де розміщуватимуться будівлі.

  3. Після цього можна починати деталізувати будинки, вимальовувати вікна, облицювальну плитку, різні антени та інші навісні пристрої, які розміщуються на вулиці будинку.
  4. Фактично на цьому малюнок буде закінчено, залишилося лише розфарбувати його, щоб він був яскравим та барвистим.
  5. Стовбури дерев забарвлюються у коричневий колір, а листя, як правило, у зелений. Однак, якщо хочеться зобразити осінь, листя можна малювати жовтими або рожевими.
  6. Будинки можна не розфарбовувати, тому що справжні будівлі дуже часто виконуються з білого або сірого матеріалу.Але також є й ті, хто має досить яскравий дизайн, це теж потрібно враховувати.
  7. Для розфарбовування деталей можуть використовуватися кольорові олівці або ручки, у тому числі гелієві. Також можна використовувати фломастери та фарби за бажанням.




Коли розфарбовування буде завершено, можна трохи підкреслити малюнок, надавши йому великої краси. Для цього добре підійде чорна гелієва ручка, їй потрібно обвести зовнішні контури будівель і дерев. Таким чином, вдасться створити ефект справжньої аплікації.

Фото малюнків міста