Манішка спицями — покрокові схеми в’язання для початківців, фото найкращих моделей для жінок та дітей
Зовнішній вигляд виробу нагадує верхній фрагмент светра. Це відмінна зашита декольте, плечей та шиї у холодний, морозний та вітряний день. У той же час, переглянувши будь-яке фото в’язаної манішки, переконуєшся, наскільки красиво та стильно виглядає такий аксесуар.
Його часто використовують як своєрідний акцент у повсякденному житті або з нагоди святкування урочистостей. В’язана манішка з оригінальним візерунком, незвичайною формою чи фактурою пряжі завжди привертає заслужену увагу.
Класичні варіанти призначені для того, щоб одягатися під верхній одяг. Їх воліють носити разом із шапочкою та парою рукавичок з одного комплекту. Така річ однаково добре підходить і жінкам, і чоловікам, а для рухливої дитини просто незамінна.
Тож додавши в сімейний гардероб подібний аксесуар можна позбавити себе непотрібних клопотів під час зимової тривалої прогулянки або активного відпочинку.
Вибравши відповідну схему в’язаної манішки, можна за короткий час підготувати необхідний комплект або стильний предмет туалету.
Нюанси для початківців
До початку роботи, тим, хто тільки починає подібне рукоділля, варто дізнатися, що:
- Пряжу для зимового виробу краще вибрати із стовідсоткової вовни. В’язати моделі демісезонні варто виключно з Пехорки (шерсть плюс акрил), мериносової пряжі. Вона відрізняється своїми гіпоалергенними властивостями та дуже приємно відчувається на тілі. Крім того, вона не схильна до деформації в процесі прання. Навесні та влітку дуже привабливі нитки льону чи бавовни. Від вибору відповідної пряжі залежатиме настрій людини при носінні виробу;
- Щодо речей для дітей, то однозначного рішення немає. Можна скористатися спеціальною лінійкою, запропонованою окремими виробниками або прислухатися до думки майстринь з досвідом, що незмінно рекомендує своєрідним «еталоном» Пехорку. В цьому випадку річ буде і м’якою, не колючою, і теплою по сезону;
- Варто приділити особливу увагу розрахунковій частині, яка згодом допоможе повністю уникнути дискомфортних відчуттів при використанні (не тиснути на шию, добре захищати в холоди).
Проста модель
Початківцям ручницям сподобається опис в’язання манішки, нескладний для виконання.
Потрібно:
- Нитки,
- Кругові спиці – 3,5 (4),
- Чотири різнокольорові маркери.
Послідовність:
- Набирається розрахована кількість петель;
- Коло повчається, коли перша петелька знімається на спицю, а останню перекидають через неї і добре підтягують робочу нитку. Маркер зазначає початок;
- Горловина має бути від чотирнадцяти до вісімнадцяти сантиметрів. Її в’яжуть гумкою 1 на 1. Вийде приблизно сорок рядів.
В’язання реглану манішки спицями виконується таким чином:
- Загальна кількість петель поділяється на чотири частини. Для передньої та задньої частини вийде по двадцять п’ять петельок, а для боковинок – по тринадцять штук;
- Виділити маркером треба петлі, що стосуються реглану, саме в’язання має виконуватися лицьовою гладдю;
- У першому ряду надбавка виконується перед маркованою петлею. Підчіпляється петля з ряду попереднього та пров’язується, як лицьова.
- Дірку прибирають, пров’язуючи лицьову перехрещену петельку.
- Потім слід ще збільшення. До наступної позначки маркером йдуть усі лицьові петельки, потім йде до нього і після;
- У другому ряді надбавок немає. В’яжеться лицьове полотно;
- Третій ряд аналогічний першому з надбавками, а четвертий – без них;
- Повинна вийти довжина від п’яти до семи сантиметрів;
- Манець завершується в’язкою хусткової. Треба пров’язати шість рядів та закрити петельки.
Манець дитині
Дбайливим мамам пропонується найпростіший спосіб в’язання манішки для дітей. Потрібно близько п’ятдесяти грамів пряжі та спиці (кругові) за номером три.
Послідовність:
- Проводиться розрахунок загальної кількості петель, які необхідно набрати;
- Пров’язується гумка віч-на-віч, розміром дванадцять сантиметрів;
- Додаток у наступному ряді, вив’язування двох петель з однієї лицьовою. Виворітні петлі пров’язуються без зміни;
- Продовжуємо додатки. Дві з однієї – лицьовими, потім дві – виворітними.Така послідовність зберігається протягом усього ряду;
- Починаючи з наступного ряду, пров’язуються всі ряди гумкою два на два;
- Після п’яти-семи сантиметрів петлі закриваються так, як зручно в’язальниці.
Манечка виходить проста, але добротна і зручна. Прикрасити її не складе жодних проблем. Прекрасно підійдуть для такого випадку маленькі помпончики, ґудзички з дерева із забавними зображеннями, намистини різні за кольором та розміром.
Єдине та основне правило – всі прикраси повинні бути добре закріплені, щоб малюк був у безпеці.
Створити стильний жіночий образ
Можна здивувати оточуючих дуже своєрідним результатом в’язання манішки для жінок – створити своїми руками приголомшливу асиметричну модель, яка допоможе своїй володарці підкреслити неповторний власний стиль.
- Потрібно близько ста грамів пряжі та спиці з діаметром шість.
- Крім того потрібна пара маркерів та спеціальна голка для зшивання.
Послідовність роботи наступна:
- Набирається тридцять дві петельки, які потім в’яжуться простим платковим полотном.Тобто кожен ряд – лицьовими;
- Коли виріб досягне висоти сорока восьми сантиметрів, петельки необхідно закрити;
- Закріпить маркер за дванадцять сантиметрів від місця знаходження одного «хвостика». Те ж саме зробити для другого;
- У голку потім втягується хвіст від місця, де петлі закривалися, а полотно так скласти, щоб початок в’язання стосувався маркера №1, а кінець — №2;
- Зшиваються ті сантиметри, що були позначені на виробі. Протягуючи нитку через виворот, легко отримати очікуваний невидимий шов. Знімаються маркери, а «хвости» ховаються в полотно;
- Манішку зверху треба буде підвернути, як горловину звичайного светра. Можна додати відповідний нагоди декор у вигляді брошки, вишивки або в’язаних оригінальних деталей.
Фото манішки спицями