Відмінність техніки макраме
Вираз «розрубати гордієв вузол» символізує пошук успішного вирішення проблем, вихід із тяжкої ситуації.
- Стародавні слов’яни вірили в чудодійну силу вузла «науз». Він в’яжеться з двох мотузок, кожна накидається поверх іншої, формуючи квадрат із чотирьох горбків. Улюблені зав’язували магічний науз із вірою у краще майбутнє.
- Розвиток мореплавства подарувало плетиву вузлів нову роль – прикрасу.Моряки, довго перебуваючи в морі, з нудьги вигадували гарні візерунки з вузлів.
- У 14 столітті в Італії зароджується прабатько макраме – щільне плетіння «кавандолі». Воно названо так на честь викладача Валентини Кавандолі, яка перша почала навчати дітей плетіння у туринських школах. Завдяки їй рукоділля рушило до Європи, де знайшло масовий відгук. У 17-18 столітті європейські будинки були вдосталь наповнені плетеними виробами, фрагменти макрам були присутні на аксесуарах, одязі, предметах побуту.
- У перекладі з турецької та арабської мов назва вузлового рукоділля звучить однаково і означає «мереживо».
- У Росію плетіння візерунків із вузлів прийшло на початку 20 століття і миттєво завоювало серця російських майстринь. До цього часу макрамі дісталося через низку злетів і затих популярності.
Сьогодні древнім мистецтвом макрамі захоплено багато майстринь. Дивно, що технікою макраме можна виконати такі різнорідні предмети – шапочки та декоративні панно, шалі та кашпо, покривало та сумки, абажури та серветки. Практично будь-яку річ, що використовується в побуті, можна створити зі шнура та вузлів.