Вироби зі стрічок: покрокова інструкція з прикладами та описом. 140 фото ідей з технікою виконання для початківців
Незвичайний вид виробів, виконаних зі стрічок, приваблює до цієї творчості дедалі більше рукоділниць. За допомогою простого та недорогого матеріалу можна створити справжні шедеври.
М’які переливи атласу та капрону навіть найпростішу річ здатні зробити витонченою. Вироби зі стрічок своїми руками можуть стати чудовим подарунком до будь-якої урочистості, прикрасою інтер’єру, вдихнути нове життя у старі речі.
Необхідні матеріали
Для того, щоб розпочати роботу зі стрічками, знадобляться:
- Основний матеріал – стрічки.
Для здійснення кожної ідеї підбирають матеріал в індивідуальному порядку. Досвідчені майстрині можуть придумати модель зі стрічок, що є у розпорядженні;
- гострі ножиці з прямими кінцями та невеликі – із закругленими;
- Олівець та лінійка;
- Нитки різних кольорів. Їх підбирають для кожного виробу – за кольором, якістю та товщиною;
- Набір швейних голок;
- Клей ПВА;
- Свічка або запальничка;
- Невеликий пінцет.
Залежно від техніки виготовлення, призначення та оформлення виробу можуть знадобитися додаткові матеріали – фоторамки, блокноти, картон, дріт для каркасу.
Оригінальні вироби зі стрічок
Працювати зі стрічками цікаво та захоплююче. Найпростіші прикраси у вигляді бантика на подарунковій упаковці, декор флакона з подарунковим гелем для душу, милом ручної роботи навіть тим, хто береться за таку роботу вперше.
Діти з великим ентузіазмом виготовляють вироби з атласних стрічок. У роботі вони можуть реалізувати свої фантазії, розвивають усидливість, увагу та акуратність.
Творчий процес настільки захоплюючий, що, спробувавши одного разу попрацювати з цим матеріалом, багато хто стає справжніми майстрами та створює справжні шедеври.
Цей вид творчості привабливий тим, що:
- Вартість матеріалу низька;
- Придбати його можна повсюдно;
- Особливих навичок для створення виробів не потрібно.
Для виготовлення моделі знадобиться акуратність, терпіння та фантазія.
Ідеї для початківців
Найпростіші вироби зі стрічок для початківців – бантики. Їх можна зробити для прикраси подарунка, шпильки або одягу улюбленої ляльки.
- Потрібно п’ять невеликих відрізків стрічки.
- Кожен складається навпіл і зшивається.
- Виходять об’ємні пелюстки.
- Їх прошивають в одній точці, розподіляючи по колу.
- Бант прикрашають бісером або блискітками.
- Два широкі відрізки, рівних по довжині, складають лицьовими сторонами вгору і закріплюють по центру.
- Кожен край загинають до середини, закріплюють нитками.
- Отриманий шаблон перемотують нитками по центру. Таким бантом можна прикрасити обід.
Початківці майстрині замислюються, який виріб можна зробити зі стрічок, щоб вийшло красиво і акуратно.
Для новачків підійде таке:
- Різнобарвними вузькими стрічками прикрашають обкладинки альбомів та блокнотів. Вирізують стрічки по довжині та ширині виробу та закріплюють по краях на клей. Можна скористатися степлером. Стрічки переплітають хвилею. У результаті одержують візерунок-клітинку. Така прикраса підійде для оформлення кришки скриньки. У дитячій творчості прийом використовують для оформлення макета квадратного кошика або коробки з картону.
- З атласних стрічок діти із задоволенням плетуть браслети. Для нього використовується три широкі стрічки. Кінці закріплюють скотчем і плетуть кіску. Краї готового виробу зшивають. Можна скористатися готовими карабінами-застібками або пришити ґудзик з одного боку та петельку з іншого.
- стрічками прикрашають крашанки. Працювати із готовою основою простіше. Знадобиться пластикова або дерев’яна основа, на яку наноситься клей. Кінець стрічки притискається до верхньої частини, потім обмотується вся основа, другий кінець закріплюється клеєм протилежної частини. Для декору підійдуть намистинки, пір’я, мережива, які фіксують на стрічці клеєм.
- Діти можуть подарувати мамі тюльпани. На одну квітку потрібно 4 квадратики, вирізані з щільної атласної стрічки. Квадратики закріплюються по колу та зшиваються у центрі. З зеленого паперу згортають кульок, куди вставляється квітка.
Техніки виробів зі стрічок
Освоївши найпростіші прийоми, розібравшись у нюансах роботи, можна створювати складніші варіанти.
Покрокові інструкції виробів зі стрічок доступні на багатьох ресурсах, достатньо звернутися до пошукових систем.
Вишивка
Вироби виходять об’ємними, яскравими. Техніка використовується для створення картин, панно, оформлення текстилю та прикраси одягу.
Засвоїти її легко, важливо дотримуватися певних правил:
- Для вишивки годиться будь-яка тканина. Зручніше працювати на оксамиті та джинсі;
- Підходять стрічки будь-якої ширини;
- Головне, підібрати відповідну голку з подовженим вушкам, яка має бути дуже гострою. Інакше можуть виникнути затяжки;
- Стрічки нарізають довжиною трохи більше півметра. Зрізи треба обпекти, щоб не обсипалися;
- Тіжок по довжині повинен бути трохи більше ширини стрічки;
- Стіжки не затягують.
Канзаші
Технологія родом із Японії. Прикраси із атласних стрічок у цьому стилі дуже популярні.Вироби виходять чудовими. Здається, що для створення такого шедевра треба довго навчатись.
Насправді в стилі канзаші досить легко навчитися створювати вироби зі стрічками. Майстер-клас у цій техніці – найкращий варіант навчання.
Головне, навчитися робити пелюстки. Вони можуть бути загостреними або заокругленими. Решта – творчість та політ фантазії. З пелюсток утворюються квіти, а з кольорів композиції.
Ідеї для плетіння зі стрічок
Речі, сплетені з атласних стрічок – це браслети, сувеніри, декор текстилю, прикраса інтер’єру. Можна використовувати різні техніки плетіння, від простої кіски до складних візерунків, які виконуються з великої кількості стрічок.
Рукоробки, що працюють зі стрічками, створюють унікальні речі. Це шикарні весільні букети та лебеді з білого атласу, панно з різноманітними композиціями, прикраси для диванних подушок, сувенірів, скриньок.
Прекрасно виглядає пляшка вина, оформлена стрічками. Фото виробів зі стрічок вражає уяву, надихає ідеями та викликає бажання зайнятися цією цікавою творчістю.
Фото виробів зі стрічок